Zrcadla v interiérech jsou funkčními i dekorativními prvky. Velká stojící zrcadla nebo nástěnná zrcadla nemusí být jen praktickým doplňkem, ve kterém se díváme na sebe. Je známo, že správně zvolené a umístěné zrcadlo dokáže prostor prosvětlit a opticky zvětšit, zvětšit či rozšířit, korigovat proporce. Je však třeba pamatovat na estetické a dekorativní vlastnosti. Tuto roli hrají především velká zrcadla, zejména v rámech.

Rám pro velké zrcadlo není pouze rámem tabule. Dobře se hodí ke stylu aranžmá i k dalšímu dekoru a vybavení, stává se efektním dekorativním prvkem a doplňuje celek. Jedná se o jakýsi aranžérský nástroj, který vytváří spoustu možností a mění interiér a dává mu zcela jiný charakter.

Zrcadla v interiérovém designu

Výběr správného zrcadla do místnosti vyžaduje trochu přemýšlení. Nástěnná zrcadla nebo stojací zrcadla, hodně záleží na jejím použití i na velikosti a typu interiéru. Jiné lze použít v pokoji a předsíni a jiné v koupelně. V koupelně a předsíni jsou samozřejmě zrcadla hlavně praktická. To však neznamená, že nemohou prostor ozdobit a zdůraznit. Velká zrcadla do obývacího pokoje jsou většinou dekorativnějším prvkem. Správně zvolená barva a vzhled rámu bude důležitým prvkem v celém designu interiéru. Dobře naplánované nejen zvětší optický prostor. Dodá charakter a zdůrazní styl uspořádání v každé místnosti.

Dekorativní vlastnosti zrcadel

Stojí za zmínku, že důležité je také to, co se odráží v zrcadle. Krásně vypadají rostliny v květináčích, různé dekorace a obrazy. Obraz odražený ve velkém zrcadle v krásném rámu je další ozdobou, která získává nové nastavení. Pro zdůraznění vybraných prvků dekoru je dobré mít v zrcadle zajímavý odraz. Je to také jednoduchý a rychlý způsob, jak jemně změnit uspořádání prostoru.

Pokud jde o velká zrcadla v interiérovém designu, vyplatí se také pohrát si se světlem a využít hru světla a stínu. Správně osvětlené zrcadlo a světlo v něm odrážející dodají prostoru další záři a prosvětlí interiér. Přirozené nebo umělé světlo, když se odráží v zrcadle, může vytvořit různé struktury světla a stínu v místnosti. Pokud je v místnosti tma, můžete na boční stěnu k oknu nebo před něj umístit velké zrcadlo, aby odráželo co nejvíce přirozeného světla.

Uspořádání dekorativních zrcadel - co si vybrat

Zrcadla jsou univerzální doplňky, které se hodí do každého typu místnosti, velké i malé. V koupelně, předsíni, ložnici, obývacím pokoji a jako doplněk šatní skříně. Své místo najdou v moderních i klasických aranžmá i v jakémkoli jiném stylu interiéru.

Jak využít zrcadlo v interiérovém designu? Tvar a orientace by měly odpovídat místu, kde bude viset nebo stát, a funkci, kterou má plnit. Závěsná horizontální zrcadla fungují dobře nad postelí, pohovkou nebo komodou. Nad toaletním stolkem si můžete vybrat hranaté nebo kulaté modely. Ty se lépe hodí do aranžmá s kulatými a oválnými prvky. První se hodí do interiéru s převahou rovných linií. Můžete použít i neobvyklé tvary, jako jsou elipsy nebo trojúhelníky. Vertikální obdélníková zrcadla k prohlížení jsou návrhem na stěnu v předsíni nebo na šatní skříň.

Někdy se vyplatí použít minimalistická zrcadla bez rámů, nebo v závislosti na dekoru použít zrcadlo v rámu. Důležitý je materiál, ze kterého je vyroben, barva, tvar, velikost, tvar a dekorativní prvky. Malá nebo velká, bez rámů, v jednodušších nebo ozdobných rámech, zrcadla mohou mít různé podoby, které se snadno přizpůsobí každému interiéru.

Jak zařídit zrcadlo v interiéru

Samozřejmým a nezbytným prvkem je zrcadlo v koupelně. Počítá se zde funkčnost, ale také vzhled. Je důležité umístit ji nad umyvadlo v takové výšce, aby se v ní členové domácnosti snadno poznali. V koupelně je důležité dobré osvětlení zrcadla. Pokud je to možné, můžete na celou stěnu nad umyvadlo nainstalovat velké koupelnové zrcadlo, které místnost opticky zvětší. V případě menšího si můžete vybrat buď minimalistický nebo zdobený rám v závislosti na dekoru. Samotné sklo bude fungovat lépe v malých koupelnách.

Zrcadlo v předsíni slouží k pohledu a přípravě před odchodem ven. Aby bylo vidět celou postavu, měla by být dostatečně velká, nejlépe obdélníková a svislá. Chodby jsou často tmavé, ale také úzké. V prvním případě je potřeba zrcadlo nasvítit, čímž interiér také trochu rozzáříte. Ve druhém je důležité, aby to, co se odráží v zrcadle, bylo uspořádané a nevnášelo do prostoru chaos. Velký sál je zase skvělým místem pro efektní a široké zrcadlové rámy, zdůrazňující dekor a styl aranžmá. Poslouží i větší zrcadlo na pohyblivém rámu.

Zrcadlo v ložnici se hodí při doplňování šatníku a oblékání. V menší ložnici bude lepší nástěnné zrcadlo. K velkému můžete zvolit stojící zrcadlo. Takový v pohyblivém rámu vám umožní podívat se na sebe z jiné perspektivy. Pokud na stěně není místo, zrcadlová tabule na dveřích šatní skříně bude perfektní.

Zrcadla v obývacím pokoji - aranžmá

Zrcadla v obývacím pokoji jsou především dekorativní. Zdůrazňují výzdobu pokoje a dalšího vybavení. Je to pověstná třešnička na dortu, která dodává interiéru zcela jiný charakter. Přirozené nebo umělé světlo je osvětlí dodatečnou září. Závěsné zrcadlo nebo stojící zrcadlo, v případě velkého obývacího pokoje se vyplatí zvolit dekorativní, velké zrcadlové rámy. Samozřejmě je správně vybrán pro styl uspořádání interiéru. Zajímavým nápadem na zrcadla do obývacího pokoje je kompozice několika menších, také v různých tvarech. Dalším nápadem je velké, horizontální a obdélníkové zrcadlo zavěšené nad pohovkou. Pokud je obývací pokoj malý a existuje možnost, má smysl zavěsit dvě zrcadla naproti sobě. Je to také dobré řešení pro úzkou ložnici nebo předsíň.

Komentáře (0)

V tuto chvíli bez připomínek.

Nový komentář

Reagujete na komentář

Product added to compare.