Koupelna v mužském stylu

Není pochyb o tom, že muži a ženy se od sebe velmi liší a není to jen o jejich vzhledu. Máme jiný vkus, styly a potřeby, a proto tak osobní místo, jako je koupelna, bude vypadat jinak v mužském pokoji, jinak v ženském a pravděpodobně ještě jinak ve sdíleném bytě. Tentokrát se však zaměřme na koupelny v mužském stylu, které jistě mají své kouzlo a mohou oslovit i čtenářky. Pojďme tedy zjistit, co takový dekor charakterizuje a na co si dát při jeho navrhování pozor.

Funkčnost a jednoduchost

Již delší dobu se ví, že muži jsou často označováni za praktičtější, a tak by měla být i jejich koupelna. Všechno by v něm mělo mít nějakou funkci, takže není prostor pro zbytečné doplňky a velké množství dekorací. Klíčem k úspěchu je umístit mnoho skříněk, skříní, míst, kam můžete schovat ručníky, kosmetiku, čisticí prostředky, aby neležely v dohledu. Díky tomu je zde pořádek, vše má své místo a místnost samotná neztrácí na estetické hodnotě.

Pánská koupelna by měla mít několik specifických vlastností: jednoduchost, funkčnost, eleganci a pohodlí. Navíc pánové často nemají rádi glamour a volí spíše minimalistický a strohý dekor, proto bude dokonalý moderní styl, podle zásady čím méně, tím lépe, nebo industriální styl, který jasně říká, že vše má mít svou funkci. Prostor, který vám umožní se volně pohybovat po místnosti bez obav, že něco převrhnete, je vítán, takže nemá smysl dávat tam příliš mnoho předmětů. Malé prostory mohou také fungovat, ale měly by být správně uspořádány. Skříňky a věšáky by měly být umístěny blízko stěn, aby se minimalizovalo využití volného prostoru.

Barvy zde hrají důležitou roli. Měli byste zvolit tmavé, tlumené barvy a doplnit je kontrastem světlých prvků. Dobře poslouží černá a bílá, ale také grafitová, šedá, mramorové barvy a prvky imitující dřevo. Je důležité vybrat dvě hlavní barvy nebo vybrat jednu hlavní barvu, koupelny v tomto stylu by jimi neměly být nasyceny.

Pokud jde o vybavení, měli byste volit jednoduché designy s geometrickými tvary. Všechny prvky by spolu měly vizuálně dobře ladit, ale především je důležitá funkčnost. V takových návrzích není místo pro náhodnost. Další výhodou bude snadné udržování koupelny v čistotě, proto je lepší se vyhnout složitému nábytku, který nebudeme schopni pořádně uklidit.

Zrcadlo v centru pozornosti

Důležitou součástí zde bude bezesporu zrcadlo, které je jistě užitečným prvkem každé koupelny. Měl by nejen zapadnout do stylu místnosti, ale také být na správném místě a mít správnou velikost. Dokáže zvětšit pohledový prostor a napomoci k jeho správnému osvětlení, poslouží tedy větší zrcadla, která jsou kromě estetických hodnot i funkční a usnadňují každodenní hygienu. To ovšem neznamená, že menší modely nebudou fungovat vůbec. Při správném umístění nad dřezem budou mít své kouzlo i menší kulaté modely, které se zároveň budou mnohem snadněji udržovat v čistotě.

Je dobré volit modely se silnějším rámem, které zvýrazní geometrický tvar zrcadla a zapadnou do zbytku dekoru. Barva závisí na barvách, které jsme zvolili k dekoraci místnosti. Pokud budeme pracovat na principu kontrastu, tedy použijeme tmavé a světlé barvy, měl by rám zrcadla vyčnívat z barvy stěn. Pokud tedy máme například černé podlahy a bílé stěny, rám zrcadla by měl být černý. Pokud nám nezáleží na kontrastu, i tak bychom měli volit barvu v závislosti na zbytku výbavy. Dobře poslouží hnědá a šedá, případně tmavé odstíny jiných barev. V některých provedeních se můžete rozhodnout i pro LED zrcadlo, rám pak vyměníme za funkční osvětlení. Zveme vás k procházení našeho katalogu, který obsahuje modely různých velikostí a velký výběr rámů a také vysoce kvalitní zrcadla s LED osvětlením.

Komentáře (0)

V tuto chvíli bez připomínek.

Nový komentář

Reagujete na komentář

Product added to compare.

Používáním našich webových stránek souhlasíte s používáním souborů cookie.
Podmínky ukládání nebo přístupu k souborům cookie můžete určit ve svém prohlížeči.