V interiéru skvěle poslouží i minimalistická zrcadla

Jednoduchost a styl

Zrcadla plní dvě role - funkční a dekorativní, v případě toho druhého by se mohlo zdát, že musí být co nejvíce dekorativní nebo něčím vyniknout, ale jak se ukazuje, nemusí to být pravda a minimalistická zrcadla budou také dobře fungují v mnoha interiérech. Klíčové je samozřejmě sladit model s dekorem, ale také jej vhodně umístit. Takové zrcadlo se vejde do různých místností, takže stojí za to zvážit tento styl.

Jak vybrat minimalistické zrcadlo?

Za definicí minimalismu se skrývá jednoduchost, pestré barvy a pečlivý výběr doplňků, a proto může být výběr zrcadla v tomto stylu pro někoho problematický. Není se však čeho bát, protože minimalistické zrcadlo se může ukázat jako volské oko a na výběr je mnoho modelů. Mnoho zrcadel z našeho katalogu bude v takovém dekoru perfektně fungovat, ale existují některé důležité otázky, kterým je třeba věnovat zvláštní pozornost při rozhodování, které si vybrat.

V případě minimalistických zrcadel byste se měli vzdát velkých ozdobných rámů, ale to neznamená, že všechna zarámovaná zrcadla jsou hned na odpis. Fungovat budou modely s hladkými rámy v jedné barvě, bez ozdob, které by měly být omezeny minimálně. Nejčastěji se volí černé, bílé a šedé rámy, ale se správným dekorem lze zvolit i jiné barvy. Můžete si také vybrat zrcadlo s mřížkami, ale mějte na paměti, že v minimalismu platí, že méně je více, takže stojí za to podívat se na jednoduché modely s malým počtem příček, jako jsou varianty zrcadel Alexander dostupné v našem katalogu, nebo modely Alfred, Nordi nebo Lukas.

Tvar zrcadla bude hrát důležitou roli, protože by měl být jednoduchý v souladu se stylovými předpoklady. Dobře poslouží standardní obdélníkové modely, stejně jako nekomplikovaná kulatá, oválná a půlkruhová zrcadla. Nejdůležitější bude vhodně je rozmístit vůči ostatnímu nábytku, aby k sobě co nejlépe ladily, aniž by působily dojmem přehnaně nepřehledného dekoru.

Stojí za připomenutí, že minimalistické neznamená malé, v duchu minimalismu se dají držet i větší modely, důležité je však správně hospodařit s prostorem a světlem. Pozor byste si měli dát na to, abyste nestavěli zrcadla před velké množství jiných dekorací, protože jejich počet zdvojnásobíme. Častým postupem při zařizování v minimalistickém stylu je umístění rostlin před stojící nebo nástěnné zrcadlo, nejlepší je volit jednoduché druhy, které nemají květy.

Minimalistické zrcadlo pro každý styl

Velkou výhodou takových zrcadel je, že budou skvěle fungovat nejen v minimalistickém interiéru, ale mohou skvěle vypadat i v kombinaci s jinými styly. Jejich jednoduchá struktura funguje ve prospěch jejich všestrannosti a experimentování s různými typy dekorů může poskytnout nečekaný, ale zajímavý efekt.

Takové modely dokonale zapadnou do minimalistické a syrové povahy industriálního a loftového stylu, ve kterém jsou důležité velké, prostorné pokoje. Uplatní se zde velká jednoduchá zrcadla, která vylepší prostor a nebudou odvádět pozornost od zbytku výzdoby, a stanou se také doplňkovým prvkem, který pomůže navodit správnou náladu a zdůraznit důležité prvky pomocí světla.

Moderní a skandinávský styl jsou další styly, které se hodí k minimalismu. Moderní styl se zaměřuje také na tlumené barvy, zatímco skandinávský styl se vyznačuje silným vztahem k přírodě, oba se zaměřují na minimalismus a jednoduché formy. Jednoduchá elegantní zrcadla proto pomohou zachovat harmonii interiéru, v případě těchto stylů však můžeme k jejich počtu a tvaru přistupovat trochu volněji. Dobře poslouží jemné oblé modely, velká nástěnná zrcadla, ale i nestandardnější tvary, provedené v minimalistickém stylu a bez rámečků.

Minimalismus je dostatečně univerzální, aby se vyrovnal s doplňkem téměř jakéhokoli stylu a ponechává hodně svobody. Při tvorbě našich zrcadel se snažíme dát zákazníkům velký výběr a navrhnout naše produkty tak, aby se hodily do každého interiéru. Nezáleží tedy na tom, zda bude zrcadlo umístěno v moderní nebo podkrovní místnosti, každý si najde něco, co nejlépe doplní daný dekor.

Komentáře (0)

V tuto chvíli bez připomínek.

Nový komentář

Reagujete na komentář

Product added to compare.