Je zřejmé, že v předsíni by mělo být zrcadlo a to dostatečně velké. Zde kontrolujeme a vylepšujeme náš vzhled nebo dokončujeme přípravu před odchodem z domu. Není to ale tak, že se někdy soustředíme jen na tento praktický aspekt a roli zrcadla v předsíni? Nezapomínáme, že je to první místnost, kterou lidé vidí při vstupu, takže by měla být působivá v každém ohledu? Nemůže být zrcadlo do předsíně také hezké a dobře sladěné se stylem a nábytkem a dokonce plnit dekorativní funkci? Jak ale vybrat ty správné a dobře je začlenit do celkového uspořádání prostoru v interiérovém designu?

Užitečná nebo dekorativní role – nebo možná obojí?

Začít byste však měli velikostí a uspořádáním místnosti, které někdy určují velikost zrcadla nebo jeho tvar. Protože, aby bylo možné vidět celou postavu, jsou nejlepší stojací nebo nástěnná zrcadla, velká obdélníková nebo vysoká oválná. Které si vybrat? Zde se vyplatí dodržet zásadu sladění tvaru s tvarem většiny ostatních prvků v interiéru. Pokud jsou linie rovné a hranaté, bude lepší stojací nebo závěsné obdélníkové zrcadlo. Když mají ostatní kusy vybavení oválné tvary, bude ideální oválné zrcadlo. Existují i kulatá zrcadla, ale většinou nejsou tak velká, aby bylo možné vidět celou postavu. Kulatá zrcadla se nejlépe hodí v koupelně nebo jako dekorativní zrcadlo.

Při plánování uspořádání interiéru je také důležité, zda je zde okno a přirozené světlo. Pokud je v místnosti tma, stojí za to zvážit správné osvětlení zrcadla, abyste se dobře viděli. Pro světlejší a moderní interiéry můžete do předsíně zvolit zrcadlo s LED podsvícením. Když je v místnosti okno, prostor před ním nebo hned vedle něj prosvětlí a opticky zvětší zrcadlo odrážející přirozené světlo.

Zrcadlo do předsíně

Velká předsíň nabízí mnoho možností, pokud jde o celý dekor, včetně výběru a umístění zrcadla. Na rozdíl od velkých, malé předsíně, zvláště když se jedná o úzkou chodbu, nenabízejí mnoho možností. Zrcadlo však v takovém případě, jak víme, dokáže prostor opticky zvětšit. Nástěnné zrcadlo se nejlépe hodí do malých místností, protože nezabírá místo.

Je dobré, aby se to, co se v malé nebo úzké místnosti odráží v zrcadle, nezahltilo nepořádkem, chaosem a množstvím prvků. Ve velkých předsíních je situace trochu jiná, i když je samozřejmě lepší se v takové místnosti vyhnout nepořádku. Můžete si však pohrát s tím, co se odráží na povrchu. Rostliny v květináčích, obrazy nebo některé atraktivní dekorace získají atraktivní prostředí, které zpestří prostor.

Když se mluví o odrazu, stojí za zmínku tzv. hra šerosvitu. Přirozené nebo správně umístěné umělé světlo, odrážející se od povrchu, může kolem něj vytvářet krásné, světelné a dekorativní struktury. Odlesky světla mohou zvýraznit vybraná místa nebo zvýraznit předměty.

Jaké zrcadlo vybrat?

Oblíbená jsou LED zrcadla do předsíně, která samotnému sklu vytvářejí efektní stíněné prostředí, které vypadá dobře v tmavých interiérech. Pokud mají rám, obvykle bývá skromný. Na výběr jsou i bezrámová zrcadla, která se vyznačují moderním designem a hodí se do takových interiérů. Další možností jsou zrcadla s příčkami, tedy ozdobnými prvky v podobě pruhů na povrchu. Mohou mít jednodušší i zdobnější vzhled, tvar, uspořádání a barvu, stejně jako vytvářet různé prolamované, geometrické či asymetrické vzory.

Pokud jde o rámová zrcadla, výběr je obrovský a rozmanitý - od dřevěných rámů až po ty stylizované jako hliník, kov, kámen nebo beton. Lze je dokonale sladit s jakýmkoliv stylem. Jejich forma, styl, vzhled, tvar, velikost, barvy, dekorace a ornamenty nabízejí obrovské možnosti. Nejlepší však je, když tyto prvky ladí se zvoleným stylem interiéru a dalším vybavením, dekoracemi a doplňky.

Jaké zrcadlo v předsíni?

Správně – jde o styly interiérového designu a dekorace. Ta by měla být vhodně sladěna se stylem a celkovým vybavením bytu. Co s tím má ovšem společného zrcadlo? To, že může a dokonce by i mělo hrát také dekorativní roli, nejen praktickou. Pokud k tomu tedy přistoupíte takto, je potřeba zrcadlo sladit s celkovým dekorem stejně jako ostatní prvky v místnosti. Jaké zrcadlo a jaký styl interiérového designu se tedy bude nejvíce hodit - nástěnné nebo podlahové zrcadlo, zrcadlo v rámu nebo dekorativní zrcadlo? Vzhled může záviset na určitých pravidlech, kterými se řídí konkrétní styly.

Styl zrcadla v předsíni a styl aranžmá

Nejen ve velké, ale i v malé předsíni lze ji zařídit ve zvoleném stylu aranžmá. Stojí za to zachovat určitou soudržnost s výzdobou ostatních místností v domě, protože předsíň je jako jeho vizitka.

Jak jsme zmínili a jak víme, každý styl interiérového designu má svá práva, nebo spíše pravidla. Týkají se mimo jiné formy, tvarů, struktur a textur, výrobků, materiálů a textilií, barev a vzorů všech prvků a předmětů v místnosti - od stěn až po strop a podlahu, od nábytku, vybavení a látek až po ty nejmenší doplňky, včetně zrcadla. Jaké jsou zásady interiérového designu v různých stylech a jaké zrcadlo se k nim bude hodit?

Zrcadla pro různé interiéry

Moderní a minimalistické aranžmá jsou prostorem pro jednoduchost formy. Zde se hodí zrcadla bez rámečků a s LED podsvícením a pokud jsou rámy nebo příčky, pak jen jednoduché v bílé nebo černé barvě - stejně jako v loftu, kde se hodí  jednoduché a černé, kovové nebo beton imitující rámy. V klasických a rustikálních stylech můžete použít dřevěné a zdobenější rámy zrcadel. Módním skandinávským stylem je jednoduchost, pastely a přírodní materiály. Dobře se hodí zrcadla bez rámečků a LED, stejně jako ta se světlými a dřevěnými rámy a s jednoduchými příčkami. K provensálskému a středomořskému stylu se hodí dřevěné a bílé rámy a jemné zlato, stejně jako prolamované a ozdobné příčky; podobně v Hampton stylu, ale s rovnými příčky. Boho a vintage jsou také prostorem pro dřevěné a bílé rámy a decentní zlato. Boho také znamená prolamované a dekorativní příčky a zase vintage znamená geometrické příčky. Glamour styl je o lesku a luxusu; dobře poslouží velká zrcadla nebo několik zrcadel ve zlaté a stříbrné barvě a také bohatě zdobené rámy a ozdobné příčky. Art deco znamená bohatě zdobené bílé a černé rámy a příčky s geometrickými vzory.

Funkční dekorace

Jak vidíte, zrcadla do předsíně nemusí být pouze praktickým, užitečným a funkčním prvkem. Při plánování interiéru se vyplatí využít možností, které vytvářejí. Stejně tak je vhodně zvolit takové, které se hodí ke zvolenému stylu a tedy i k ostatnímu vybavení, doplňkům a dekoracím, tedy celému dekoru. Vytvořením uceleného a promyšleného uspořádání zajistíme lepší harmonii a vlastní pohodu.

Zprávy:

Komentáře (0)

V tuto chvíli bez připomínek.

Nový komentář

Reagujete na komentář

Product added to compare.