Zrcadlo - jaké si vybrat

Volba, která bude odrážet interiér

Každý byt či dům by měl mít alespoň jedno zrcadlo, ale většinou se rozhodujeme pro pořízení více. Jde o pohodlí, protože si díky tomu můžeme zkontrolovat svůj vzhled nejen v koupelně, ale také například v ložnici či šatně, kde se oblékáme, nebo na chodbě těsně před tím, než vyjdeme ven. Dalším faktorem je, že zrcadla jsou skvělými dekorativními prvky a právě z tohoto důvodu se rozhodujeme pro jejich nákup stále více. A protože je pravděpodobnější, že je budeme kupovat, je důležité vědět, které je nejlepší vybrat.

Zrcadlo bude fungovat v každé místnosti

Je to samozřejmě velmi individuální záležitost a záleží na místnosti a její výzdobě, ale charakteristických vlastností zrcadla je několik, které budou na daném místě vždy fungovat. Pokud tedy hledáme koupelnové zrcadlo, často může být dobrou volbou zrcadlo bez rámu nebo v tenkém rámu. Takové modely vám umožní odrážet co nejvíce prostoru a zároveň minimalizovat využití dostupného prostoru. Měla by být dostatečně široká, abychom ji mohli pohodlně používat pro každodenní hygienu, navíc větší zrcadlová plocha nám pomůže místnost opticky zvětšit. Kromě tradičních obdélníkových modelů můžeme v případě koupelny sáhnout po kulatých, oválných a zaoblených zrcadlech, díky kterým trochu uhladíme vzhled místnosti. Dobře se hodí zrcadla s LED osvětlením, která nám kromě standardní funkčnosti pomohou prosvětlit koupelnu a usnadní každodenní hygienické činnosti.

V případě ložnice nebo šatní skříně jistě zvážíme vysoká zrcadla, která nám umožní vidět celou postavu i oblečení. Do těchto místností rádi volíme velké závěsné modely, nástěnné nebo stojící. To druhé bude dobře fungovat, pokud budeme mít v místnosti volný kout k použití. Jejich velkou výhodou je, že je můžeme snadno přesouvat, takže změna dekoru není problém. Zrcadla zavěšená na stěně nám umožní ušetřit místo, takže jsou ideální pro malé místnosti. Alternativou jsou zrcadla opřená o zeď, těm je však třeba se vyhnout, pokud máme tendenci předměty nechtěně převracet nebo pokud mají do místnosti přístup děti či zvířata.

Zrcadlo umístěné v obývacím pokoji bude mít především dekorativní funkci, takže zde je třeba věnovat zvláštní pozornost stylu, ve kterém má být vyrobeno, a jeho správnému umístění. Náš katalog obsahuje modely pro téměř jakýkoli styl výzdoby, které vám umožní zdůraznit a doplnit jej. Fungovat budou velké i malé modely. Pokud jde o jeho místo, bylo by dobré ho umístit před dekoraci nebo prvek, který chcete vystavit, případně opticky zvýšit jeho množství. Neumisťujte jej před pohovku nebo křesla, protože by mohl uvést do rozpaků sedící lidi a vytvořit tak velmi nepříjemnou atmosféru.

Dalším místem, kde bude zrcadlo dokonalé jak svou funkčností, tak vizuálními přednostmi, je chodba nebo předsíň. Na toto místo bychom rozhodně měli zvolit velké vertikální zrcadlo, které nám umožní vidět celou postavu těsně před nebo po vstupu. Měl by být bezpečně připevněn ke stěně nebo skříni, protože by se mohl snadno poškodit, pokud spěcháte ven. I zde bude fungovat schopnost zrcadla rozšířit prostor, zvláště pokud jej umístíme před průchod do vedlejší místnosti.

Výběr nemusí být složitý

Pokud by se ukázalo, že výběr zrcadla je složitější, než byste si mysleli, může být vždy dobré svůj výběr konzultovat s našimi pracovníky, kteří se vám v této věci pokusí co nejlépe poradit. Díky tomu bude námi zakoupený model ladit nejen se stylem místnosti, ale také zdůrazní její přednosti. Pokud však chceme tato rozhodnutí učinit sami, náš katalog obsahuje široký výběr zrcadel, které zajistí, že si každý najde něco šitého na míru jeho vkusu. A i když tam nenajdete ten správný model, nabízíme i možnost zakoupení zrcadla na míru.

Komentáře (0)

V tuto chvíli bez připomínek.

Nový komentář

Reagujete na komentář

Product added to compare.

Používáním našich webových stránek souhlasíte s používáním souborů cookie.
Podmínky ukládání nebo přístupu k souborům cookie můžete určit ve svém prohlížeči.