Zrcadlo s osvětlením

Jak důležité je osvětlení zrcadla?

Zatímco u dekorativních zrcadel lze vhodné osvětlení využít především pro umocnění a zdůraznění kvalit místnosti, u koupelnových zrcadel hraje světlo mnohem větší roli. Přesné a správně zvolené osvětlení je klíčovou záležitostí na každodenní toaletě, proto se vyplatí věnovat trochu času jeho správnému přizpůsobení tvaru a velikosti zrcadla a také uspořádání místnosti. Měli bychom tedy zjistit, na co si dát pozor, aby osvětlení působilo co nejlépe a ladilo se zrcadlem nebo zdůrazňovalo vizuální kvality místnosti.

Jak vybrat osvětlení pro zrcadlo?

V případě osvětlení zrcadel v koupelně nám jde především o zlepšení jejich funkčnosti, proto je důležité osvětlení přesně přizpůsobit velikosti a tvaru zrcadla. Pokud jste se rozhodli pro úzké, ale vysoké zrcadlo, je nejlepší ho nasvítit z obou stran, pokud možno přes celou jeho výšku. Takové osvětlení poskytne nejlepší efekt jak z hlediska funkčnosti, tak vizuálního. Pokud je zrcadlo široké, bylo by lepší volbou nasvícení shora, světlo by pak bylo rovnoměrně rozloženo po celé jeho ploše, boční světla by nemusela být dostatečná a střed zrcadla by nebyl správně osvětlen. Při použití kruhových zrcátek bude fungovat osvětlení z boku i shora.

Alternativou osvětlovacích zrcadel jsou zrcadla s vlastním zdrojem světla, v současnosti jsou velmi oblíbená LED zrcadla. U modelů dostupných v našem katalogu je osvětlení umístěno za zrcadlovou plochou, což neznamená, že by fungovalo hůře. Diody jsou především dekorativní a největší intenzita světla je na bočních stranách zrcadla. To znamená, že obličej nemusí být dokonale osvětlen a provádění úkolů, které vyžadují větší přesnost, jako je make-up, může být obtížné, ale přesto mohou tyto modely dobře fungovat na každodenní toaletě. Takové osvětlení dobře poslouží jako dekorativní prvek a zdůrazní přednosti našeho interiéru. Nejlépe budou vypadat v modernějších aranžmá.

Důležitá je také barva osvětlení

Při výběru osvětlení je třeba věnovat zvláštní pozornost výběru vhodné barvy. Existují tři hlavní typy: teplý, neutrální a studený. Mnoho lidí si možná neuvědomuje, že ovlivňuje víc než jen barvu světa. Co u něj lze zdůraznit a k čemu se jeho konkrétní typ nejlépe hodí, není vůbec vedlejší záležitostí. Jeho výběr může určit, jak bude zrcadlo fungovat v daném úkolu.

Barva tepla se vyznačuje nažloutlou barvou světla a je nejblíže tradičnímu osvětlení. Fungovat bude především v místech určených k odpočinku a relaxaci. Pozitivně působí na atmosféru místnosti, dělá ji mnohem útulnější, a proto se skvěle hodí do míst, jako je obývací pokoj, ložnice nebo chodba. Vyhlazuje také naše rysy obličeje, a proto budeme v zrcadlech osvětlených tímto světlem vypadat lépe.

Přirozená barva, tedy tzv. bílé světlo, je nejblíže slunečnímu záření. Je šetrnější k oku, takže je dobré po něm sáhnout, když se cítíte unavení z příliš dlouhého pobytu v teplejším nebo chladnějším osvětlení, takže se bude skvěle hodit na pracoviště. Osvětlené zrcadlo má nejvěrohodnější odraz.

Studená barva je nejchladnější z dostupných možností a její barva přechází jemně do odstínů modré. Dobře zdůrazňuje obrysy a zdůrazňuje prostor, takže je ideální pro použití se zrcadly, kterými chceme pomoci zdůraznit a zdůraznit prvek, abychom na něj upozornili. Často je lze nalézt v obchodních centrech. Tato barva je velmi stimulující, ale také dokáže ve velkém unavit citlivější oči, a proto se skvěle hodí jako osvětlení jednoho prvku, například zrcadla.

Jak vidíte, zrcadla nejsou jen zrcadlová tabule nebo ozdobný rám. Na jejich funkčnost a dekorativnost má vliv i vhodné osvětlení. Bohatá nabídka dostupná v našem katalogu vám umožňuje vybrat si zrcadlo, které bude ladit s osvětlením, které již máte, a také širokou škálu LED zrcadel s možností výběru nejvhodnější barvy osvětlení.

Komentáře (0)

V tuto chvíli bez připomínek.

Nový komentář

Reagujete na komentář

Product added to compare.

Používáním našich webových stránek souhlasíte s používáním souborů cookie.
Podmínky ukládání nebo přístupu k souborům cookie můžete určit ve svém prohlížeči.