Zrcadlový nábytek

Průhledný dekor

Zrcadla slouží k dekoraci interiéru již léta, zavěšujeme je na zeď nebo je dáváme na skříňky či podlahu. Jsme zvyklí, že mají různé tvary: obdélníky, kruhy, ovály nebo i hrušky či jakýkoli jiný tvar. Není to však jejich jediné využití a dnes je čas poohlédnout se po zrcadlovém nábytku. Tento pojem nevyžaduje mnoho vysvětlování a při jeho poslechu si hned dokážeme představit, o čem je řeč.

Zrcadlový nábytek do každého interiéru

Je to zajímavá alternativa k tradičnímu nábytku, která rozhodně změní náš dekor. Jak víte, dobře umístěné zrcadlo dokáže místnost opticky zvětšit a velmi podobné je to se skleněným nábytkem. Chovají se jako chameleoni a schovávají se v našem pokoji a splývají s jeho výzdobou. To je velká výhoda, protože se nemusíme bát hledat kus nábytku ve správné barvě, sám se přizpůsobí tomu, co ho obklopuje. Díky tomu je skvělým doplňkem téměř jakéhokoli aranžmá. Další výhodou této vlastnosti je, že zrcadlový nábytek také odráží světlo, takže když je správně umístěn, může pomoci rozjasnit místnost.

Jsou považovány za elegantní kusy nábytku, které dokážou výzdobě dodat nádech stylu. Mnoho lidí se bojí, že jim bude slušet pouze glamour styl, což není tak úplně pravda. Jejich honosnost bude fungovat i v jiných dekorech a díky tomu, že reflektují okolí, lze dokonce říci, že se dokážou sladit téměř kamkoli.

Pokud jde o samotný glamour styl, který je proslulý svým bohatým dekorem, můžete si být jisti, že zrcadlový nábytek v něm bude skvěle fungovat. Při jeho výběru netrpělivě saháme po dekoracích podobných křišťálu a to se k zrcadlu hodí. Takové uspořádání musí být dobře promyšleno, aby poskytlo odpovídající stylový efekt luxusu a elegance. Kromě zrcadlového nábytku zde skvěle poslouží doplňková zrcadla s odpovídajícími, bohatě zdobenými rámy. Tento styl je o jiskřivé a odrážející eleganci. Zájemci o tento styl najdou v našem katalogu nejen nádherné skleněné toaletní stolky, ale také mnoho zrcadel, která tento dekor skvěle doplní.

I když nás při přemýšlení o moderním dekoru napadá jednoduchost a minimalismus, nemusí to nutně znamenat, že se nám nevejde trochu elegantnější kus nábytku, který celku dodá trochu charakteru. Stojí za to připomenout, že experimentování se styly může mít překvapivě pozitivní efekt a v tomto případě může fungovat nejvíce.

Je také skvělým doplňkem dekoru ve stylu loft, který je proslulý svým syrovým a minimalistickým stylem a zaměřuje se na praktické a funkční využití prostoru a vybavení. Skvěle se sem bude hodit stolek nebo toaletní stolek, který je zároveň zrcadlem a kombinuje dekorativnost a funkčnost. Tento styl se výrazně zaměřuje na velké otevřené prostory, takže nábytek, který odráží světlo, může pomoci rozjasnit místnost, se v takovém uspořádání jistě osvědčí.

Skvěle poslouží i skleněný nábytek, když chceme spojit atmosféru starých časů s nádechem moderny při zachování elegance. Jde o šetrný způsob míchání dvou stylů, který nebude tak okázalý a zachová harmonii. I zde bude užitečné doplnit dekor o další zrcadla, která pomohou dotvořit celé aranžmá.

Jak se starat o zrcadlový nábytek?

Mnoho lidí může mít obavy z péče o takový nábytek a jeho náchylnosti k poškození. Zde si můžete hned odpočinout, protože jejich čištění je velmi jednoduché. K setření prachu postačí vlhký hadřík a s otisky prstů a stopami rukou si poradí denní čistič oken. Modely dostupné v našem katalogu mají navíc úchyty imitující křišťál, které svým vytříbeným vzhledem nejen zapadnou do stylu celku, ale také jejich použití pomůže zamezit zanechání stop na zrcadlové části předmětu. Pokud se obáváte, že se předmět používáním rychle poškodí nebo rozbije, neměli byste se toho tolik obávat. Nábytek je kvalitní a solidně vyrobený, tak aby mohl sloužit dlouhodobě, takže pokud jej používáme v mezích účelu použití, mělo by být vše v pořádku

Komentáře (0)

V tuto chvíli bez připomínek.

Nový komentář

Reagujete na komentář

Product added to compare.

Používáním našich webových stránek souhlasíte s používáním souborů cookie.
Podmínky ukládání nebo přístupu k souborům cookie můžete určit ve svém prohlížeči.