Jak pověsit zrcadlo na zeď?

Montáž zrcadla na zeď nemusí být velký problém. Na trhu je mnoho zajímavých řešení, která při této činnosti využijeme. Zrcadlo je určeno k ozdobení interiéru a ovlivnění jeho funkčnosti. Místo instalace a typ zrcadla interiér opticky zvětší a my se v zrcadle budeme prezentovat zdravě a přitažlivě. Pamatujte, že nesprávně namontované zrcadlo nepřinese požadované výsledky. Jak namontovat zrcadlo bez vrtání? Jak a kam si tento doplněk doma pověsit?

Montáž zrcadla bez vrtání

Zajímavým nápadem je použití lepidla na zrcadla. V případě koupelny splní své úkoly a vlhkost nebude nepříznivě ovlivňovat namontované zrcadlo. Aplikace lepidla je podobná aplikaci sanitárního silikonu. Pomocná je speciální pistole, která zlepší práci. Je důležité, abyste po přiložení zrcadla na stěnu mohli mírně upravit jeho polohu. Lepidlo je velmi odolné a vydrží o něco déle než výše zmíněná páska.

Jak namontovat zrcadlo?

Existují také další způsoby, jak připevnit zrcadlo na stěnu. Jedním z nich je přišroubování zrcadla ke zdi. To je dobrá volba, když v koupelně mezi stěnou a zrcadlem není žádná glazura. Při renovačních pracích můžete začít montáží zrcadla na zeď a jeho obložením dlaždicemi, což bude jednodušší řešení. V tomto případě však bude velmi obtížné zrcátko za nějakou dobu sundat, když jej budeme chtít vyměnit za nové.

Zavěšení zrcadla – jak a kam jej pověsit?

V každé koupelně nesmí chybět zrcadlo, které poskytuje členům domácnosti pohodlí při každodenní péči. Do ložnice nebo obývacího pokoje se samozřejmě vyplatí vybrat i efektní zrcadla. Svou roli sehrají i v předsíni, malý prostor opticky zvětší a prosvětlí. Kromě funkčních hodnot je třeba zmínit i dekorativní funkce. Stále častěji používáme krásná zrcadla s jedinečnými rámy do obývacího pokoje, ložnice nebo obývacího pokoje.

Oblíbeným místem pro zavěšení zrcadla je stěna za pohovkou. Najdete zde i ozdobné rámečky a obrázky, přičemž zrcadlo je zajímavou náhradou těchto ozdob. Dobré je také zavěsit skleněnou tabuli nad komodu nebo krb. Hodně záleží na tom, jakého efektu chceme dosáhnout. Věnujme pozornost tomu, jaké předměty se budou v zrcadle odrážet. Tento předmět bychom neměli věšet před okno, protože nesplní svůj účel.

Upevnění zrcadla na stěnu

Po výběru správného místa zbývá připevnit zrcadlo na stěnu v obývacím pokoji. To snadno zvládneme díky speciálním špendlíkům, samolepicím háčkům, oboustranné lepicí pásce nebo s použitím lepidla. Hodně záleží na velikosti a tvaru zrcadla, které bude zdobit interiér. V moderních místnostech se také bude hodit opřít zrcadlo o zeď na komodě nebo na zem.

Zrcadla na zeď, jak je zavěsit

Montáž zrcadla na stěnu vyžaduje přesnost a přesné vytyčení hranic, do kterých hodláme tento aranžérský prvek zavěsit. Větší panely budou jistě náročnější na připevnění, ale s pomocí další osoby a za použití vhodných nástrojů půjde úkol hladce. Upevnění zrcadla na obkládanou stěnu je možné pouze vyvrtáním otvorů do glazury. Tyto činnosti je lepší přenechat specialistům, kteří mají v této oblasti zkušenosti. Je nutné vyznačit upevnění v souladu s vodováhou a sklo vydržet jejich tlak.

Komentáře (0)

V tuto chvíli bez připomínek.

Nový komentář

Reagujete na komentář

Product added to compare.