Jak vybrat ideální zrcadlo do koupelny?

Zrcadla v koupelně jsou nepostradatelným prvkem vybavení, ale také dekorací. Bez zrcadla si nedovedete představit každodenní hygienu, líčení, holení či kartáčování. Koupelnové zrcadlo by proto mělo být velmi dobře vybrané a vhodně umístěné, aby byl odraz jasný a dostatečný. Dnešní koupelnová zrcadla mají samozřejmě i dekorativní a aranžérskou funkci. Krásné tvary, rámečky a LED světlo jsou další ozdobou koupelny.

Zrcadla díky tomu, že odrážejí světlo a dodávají interiéru záři, jsou prvkem dekoru, který přitahuje pozornost hned po vstupu do koupelny. K tomu přispívá i fakt, že hrají funkční roli. Nejčastěji je zrcadlo ústředním bodem a prvkem v koupelně. Proto je velmi důležitý jeho vzhled, včetně tvaru skla a typu vazby. Kromě praktických aspektů se při výběru zrcadla do koupelny vyplatí dbát na jeho vzhled, který ladí i se stylem aranžmá. Koupelnová zrcadla navíc dokážou prostor opticky rozšířit a zvětšit, což v malých koupelnách často nestačí. Navíc rozzáří interiér.

Pro pohodlné a přesné provádění různých činností byste měli pamatovat i na správné osvětlení zrcadla. I oblíbená a efektní, moderní LED zrcadla většinou vyžadují dodatečné osvětlení, například nástěnnými svítidly.

Které koupelnové zrcadlo je nejlepší? Malé nebo větší, kulaté nebo obdélníkové, vlepené do dlaždic nebo v rámu? Pojďme si ověřit, na co si dát pozor při výběru zrcadla do koupelny a jak správně zvolit parametry zrcadla.

Jak vybrat zrcadlo do koupelny

Jak vybrat zrcadlo do koupelny? Výběr zrcadla by měl začít tím, jakou roli bude hrát. Na toaletě pro hosty stačí malé koupelnové zrcadlo, abyste se viděli. V koupelně pro celou rodinu by zrcadlo mělo být větší a dostatečně velké, aby jej mohli volně používat všichni členové domácnosti. Vyplatí se myslet i na nejmladší členy rodiny a přizpůsobit jim velikost a výšku zrcadla.

Je dobré pamatovat na to, že v malých koupelnách těžké ozdobné rámy zabírají místo a prostor opticky uzavírají a zmenšují. Velké koupelny a módní SPA salony nabízejí více prostoru a svobody. Můžete si vybrat různé velikosti a tvary zrcadel, aby ladily s interiérem. Fungovat budou velkolepá zrcadla s rámy, sladěné do barev v koupelně nebo na bázi kontrastu.

Na trhu seženete spoustu vzorů, tvarů a velikostí zrcadel. K dispozici jsou moderní koupelnová zrcadla. Také se udržují v minimalistickém nebo industriálním stylu, ale také klasičtější, rustikální, retro nebo glamour zrcadla. Nejvíce to souvisí s rámem a tvarem zrcadla. Zařízení koupelen v klasickém nebo skandinávském stylu poskytuje prostor pro zrcadla v dřevěných rámech. Industriálním a moderním stylem jsou ocelové, měděné a skleněné rámy. Koupelna glamour se zaměřuje na zlaté nebo stříbrné rámy. Zrcadlové rámy lze sladit s barvou a typem umyvadlových armatur. Působí uceleně a velmi efektně a aranžmá dobře spojuje.

Jaký tvar koupelnového zrcadla byste si měli vybrat? Správně vybrané zrcadlo by mělo mít správný tvar. Při výběru zrcadla do koupelny je dobré zohlednit tvary dalšího vybavení. Když má vana, umyvadlo, toaleta a armatury štíhlejší tvary, dobře poslouží oválné zrcadlo nebo kulaté zrcadlo. Když v koupelně převládají jednoduché tvary a linie, vyplatí se nasadit čtvercové nebo obdélníkové zrcadlo - namontované svisle nebo vodorovně. Zrcadla v šestiúhelníkových rámech jsou v současné době velmi módní, s takovými koupelnovými obklady se budou dobře hodit. Díky těmto metodám získáme koherentní a ladící aranžmá a dekor.

Vybrat si můžete hotové dekorační zrcadlo v rámu nebo zrcadlo na míru, také s frézovanými hranami, které se lepí do obkladů. Frézy dodávají zrcadlu dekorativní charakter. Díky tomu získáme velikost zrcadla vhodnou pro různé výšky členů domácnosti. Je také praktickým řešením, pokud je umyvadlo šikmé, vlepené zrcadlo vyplní celý prostor pod ním, opticky jej zvětší.

Parametry koupelnového zrcadla

Do jaké výšky mám nainstalovat zrcadlo v koupelně? Samozřejmostí by měla být mycí plocha, to znamená, že by měla být umístěna nad dřezem. Většinou se zavěšují 20 cm nad umyvadlo, ale je to spíše volitelná záležitost. Zrcadlo zavěšené nad umyvadlem se snadněji udržuje v čistotě. Pokud je zrcadlo osvětlováno světelným zdrojem, je také dobré ponechat od něj vzdálenost alespoň 10 cm.

Hlava dospělého by se měla odrážet přibližně uprostřed zrcadla. Nejčastěji je dosah zavěšení minimálně 1,2 až 2 metry od podlahy. Je dobré, když je horní hrana zrcadla v úrovni horní části dveří do koupelny.

Jaké by měly být rozměry koupelnového zrcadla? Ideální koupelnové zrcadlo je takové, které má šířku alespoň 40 až 80 cm. Záleží na dostupném prostoru, nejlépe však ne méně než 40 cm. U rozměrů zrcadla platí pravidlo, že by mělo být široké minimálně jako umyvadlo.

Samozřejmě, když je více členů domácnosti a více prostoru, můžete zvolit širší zrcadlo. Ideálně je lze umístit symetricky v závislosti na šířce umyvadla. Lepené zrcadlo na celou stěnu za umyvadlem poskytne dostatek prostoru, aby všichni viděli. Místnost se také bude zdát mnohem větší. To je dobré řešení pro módní dvojumyvadlo. Nad každé umyvadlo pak můžete umístit dvě zrcadla.

Tloušťka loutny v koupelně by měla začínat minimálně od 4 mm, zvláště při lepení na stěnu. Zrcadla v rámech a velkých rovinách by měla mít tloušťku 5 - 6 mm. Vyplatí se myslet na ochranu zrcadla v rámu speciální fólií, aby se nerozbilo na malé kousky. Koupelnové zrcadlo nalepené na stěně lze namontovat na speciální topnou rohož, která zabraňuje odpařování.

Jaká koupelnová zrcadla si vybrat

Jaké koupelnové zrcadlo si vybrat? Do koupelny bude nejlepší kvalitní křišťálové zrcadlo, které nečerná. Pokud vybíráte koupelnové zrcadlo s rámem, mělo by být také vyrobeno z kvalitního materiálu. Časem se nezhorší, navíc je to dekorativní prvek v koupelně. LED zrcadlo může mít diody umístěné na skle nebo na zadní straně zrcadla.

S přihlédnutím ke specifickým podmínkám v koupelně, vlhkosti a kolísání teplot se vyplatí volit rámy zrcadel, které jsou chráněné a přizpůsobené podmínkám v koupelně.

Když je v koupelně nedostatečné denní světlo nebo když je venku tma, může být obtížné i nanášení make-upu. Proto se při výběru šířky zrcadla vyplatí zvážit místo pro dodatečné osvětlení. Pokud není dostatek místa pro boční nástěnná svítidla, můžete je umístit nad zrcadlo. Boční nástěnné lampy je nejlepší zavěsit na úroveň obličeje. Zářivky a LED lampy jsou také oblíbené jako osvětlení koupelnového zrcadla. Halogenové světlomety, které nejsou odolné vůči vodě, se nedoporučují. Svítidla a svítidla do koupelny by mu měla být věnována, tedy přizpůsobena konkrétním podmínkám v této místnosti.

Jak zvětšit koupelnu zrcadlem? Nejlepší je, když můžete zrcadlo, také doplňkové nad umyvadlo, umístit naproti vchodu, také jako velký svislý pás. Důležité je, co se odráží v zrcadle. Nejlepší stěny jsou homogenní stěny bez mnoha prvků, které snižují efekt zvětšení a vytvářejí nepořádek. Když máme vanu, která pokrývá celou šířku koupelny, lze nad ní nebo po stranách zavěsit zrcadlové panely, čímž vznikne dojem většího prostoru.

Pokud řešíte velmi malou koupelnu a žádný úložný prostor, můžete při dostatku místa zvolit skříňku se zrcadlovými čely. Existují koupelnové skříňky velmi různých hloubek, také velmi úzké, například na láhev šamponu. Jedná se o prostorově nenáročné řešení dva v jednom, kde je využit každý centimetr dostupného prostoru a zároveň získává zrcadlo nad umyvadlem.

Komentáře (0)

V tuto chvíli bez připomínek.

Nový komentář

Reagujete na komentář

Product added to compare.